Przerażająco dokładny Nostradamus

Znalezione obrazy dla zapytania nostradamus

Francuski prorok Nostradamus jest chyba najbardziej znanym wróżbitą na świecie. Wielu twierdzi, że nigdy się nie pomylił i przepowiedział na przykład potężny pożar Londynu w 1666 roku czy też niespodziewaną śmierć księżnej Diany w 1997 roku. Ponadto jego wizje mają swoje kontynuacje w czasach współczesnych. Prawdopodobnie czeka nas niedługo światowy konflikt niewyobrażalnych rozmiarów!

W grudniu 1503 roku w miejscowości Saint-Remyde-Provence na południu Francji przyszedł na świat przyszły sławny wróżbita Michel de Nostradame (1503-1566), nazywany Nostradamusem. Chce zostać lekarzem i walczy ze śmiercionośnymi epidemiami, jednak do historii wejdzie jako największy prorok wszechczasów. Jego dwunastoczęściowa księga Wieki, zawierająca prorocze czterowiersze, została skrytykowana i wyśmiana w 1555 roku. „Przecież nikt nie może od nas oczekiwać, że będziemy wierzyć, że potrafi na podstawie astrologii przepowiadać to, co wydarzy się w przyszłości”, mówi wielu. Jednak wkrótce zostali zmuszeni do zmiany zdania. Bowiem poszczególne proroctwa zaczęły się wypełniać! Nostradamus ostatecznie umarł jako jeden z najpoważniejszych ludzi wszechczasów.

Oto kilka jego sprawdzonych przepowiedni.

1. Mógł zapobiec okrutnej śmierci francuskiego króla?

Proroctwo: Młody lew starego lwa zwycięży, na polu walki w pojedynczym starciu. Rozłupie mu oczy w klatce ze złota, gdy dwie floty jedną, wtedy w mękach skona.

Potencjalne historyczne wydarzenie: śmierć Henryka II w 1559 roku

Podobny obraz

Król Francji Henryk II (1519-1559) uwielbia wszystkie okazje, podczas których może udowodnić swój rycerski kunszt. Taka właśnie przytrafiła mu się w 1559 roku. Podczas świętowania ślubu swojej córki Elżbiety z Valois z królem Hiszpanii Filipem II zorganizował turniej rycerski, podczas którego miał walczyć z młodym kapitanem gwardii królewskiej, Garbielem Montgomerym. „To żółtodziób. Przecież on ma jeszcze mleko pod nosem”, przemknęło mu przez myśl, kiedy wsiadał na konia. Ma jasny cel. Rozpędzić się w stronę swojego rywala i dosięgnąć go lancą tak, żeby zdobyć wszystkie punkty. Jednak w drugiej rundzie coś poszło nie tak. Montgomery nadłamaną lancą zaatakował króla, uderzył go ostrym grotem w hełm i przez oko przebił się aż do jego mózgu!

Nieoczekiwana śmierć króla Francji ubrała naród w strój żałobny. Jednak wśród miejscowych dało się słyszeć, że można było zapobiec katastrofie. Podobno wystarczyło uważnie czytać proroctwa Nostradamusa w jego księdze, która wyszła 4 lata przed turniejem. Jedna z przepowiedni dokładnie dotyczyła śmierci francuskiej głowy państwa: „Młody lew starego lwa zwycięży, na polu walki w pojedynczym starciu. Rozłupie mu oczy w klatce ze złota, gdy dwie floty jedną, wtedy w mękach skona.”

Przecież jego zgubę faktycznie zapoczątkował „młody lew” (Montgomery był o 11 lat młodszy od Henryka II) „w pojedynczym starciu” na terenie przypominającym „pole walki”! Ponadto „rozłupał mu oko” i w ten sposób spowodował „śmierć w mękach”. Czy to tylko przypadek? W to mało kto chce wierzyć włącznie z wdową po zamordowanym królu Katarzyna Medycejska. Ta od tego czasu każde Nostradamusowi przepowiadać przyszłość i jest niezwykle zadowolona z jego usług!

2. Czy wiedział wcześniej o piekielnej zagładzie Londynu?

Proroctwo: Londyn zażąda krwi sprawiedliwego, spaleni w ogniu trzy razy po dwadzieścia i sześć, starożytna Dama zostanie usunięta ze swojego miejsca, i wielu tej samej sekty upadnie.

Potencjalne historyczne wydarzenie: wielki pożar Londynu w 1666 roku

Znalezione obrazy dla zapytania wielki pożar Londynu w 1666 roku

Na londyńskiej ulicy Pudding Lane właśnie zbliża się tragedia. W sobotę rano 2 września 1666 roku z domu piekarza królewskiego Thomasa Farrinera zaczął walić dym i ogień. Mężczyzna prawdopodobnie poprzedniego wieczora zapomniał ugasić ogień w piecu i rozpętał w ten sposób jeden z największych pożarów w historii. Szkody są niepoliczalne i miasto wymaga całkowitej rekonstrukcji. Wkrótce zaczynają pojawiać się głosy, które łączą zagładę z proroctwem Nostradamusa. Napisane jest w nim coś o „krwi sprawiedliwego”. Kilka lat przed wybuchem pożaru za wywołanie wojny domowej w Londynie został stracony król Karol I Stuart. Według niektórych opinii padł ofiarą krwiożerczych rewolucjonistów i był niewinny! Dalej proroctwo mówi o „spaleniu w ogniu”, co znów odsyła do pożaru.

Wielki pożar Londynu w 1666 roku uważany jest za jedno z wielu wydarzeń, dla których sławny prorok dokładnie określił datę. Słowa wróżbity na temat „spalenia w ogniu trzy razy po dwadzieścia i sześć” eksperci interpretują jako pożar, który miał wybuchnąć w roku zawierającym liczbę 66 (3×20+6). I tak faktycznie było! Zdanie „starożytna Dama zostanie usunięta ze swojego miejsca” jest zazwyczaj rozumiane jako przepowiednia zniszczonych ikon Marii Panny, których po pożarze w Londynie było wiele. Natomiast ofiar w ludziach było bardzo mało. Z reguły mówi się o około 10 spalonych Anglikach. Właśnie to mieć mógł na myśli sławny prorok, który mówił o tym, że „wielu tej samej sekty upadnie” lub dokładniej mówiąc kościoły, które uległy zniszczeniu. Jednak dlaczego nazywał ich sekciarzami? Nostradamus przez całe życie był blisko kościoła rzymskokatolickiego natomiast Anglia była przeważnie protestancka (nie uznawała autorytetu papieża). Wygląda na to, że cała przepowiednia doskonale się wypełniła!

3. Przypuszczał dojście Napoleona do władzy?

Proroctwo: I Antychryst przewrotny i żądny władzy, najpierw konsulem, a później cesarzem Francuzów się ogłosi! Zwycięstwa jego amii u jego stóp stary świat powali, stara stolica Rusi stanie się początkiem jego upadku!

Potencjalne historyczne wydarzenie: dojście Napoleona do władzy w 1804 roku

Znalezione obrazy dla zapytania napoleon bonaparte

Francuski dowódca i mąż stanu Napoleon Bonaparte (1769-1821) właśnie doczekał się porządnego skandalu. W czasie koronacji na cesarza w grudniu 1804 roku w obecności samego papieża Piusa VII w paryskiej katedrze Notre – Dame wyrwał zaskoczonemu ojcu świętemu koronę z rąk i włożył ją sobie sam na głowę. „Nid dam się podporządkować żadnemu autorytetowi. A już na pewno nie kościelnemu”, mówi. W przepełnionej katedrze wszyscy zebrani wstrzymali oddech. Ogarnął ich strach przed bezkompromisowym Korsykaninem, który właśnie został cesarzem Francji i jest zdeterminowany do tego, by podbić cały świat. To dokładnie przepowiedział Nostradamus.

Podobno wiele faktów wskazuje na wariant, że sławny francuski prorok wiedział wcześniej o objęciu władzy przez Napoleona. Jego proroctwo mówi jasno: „I Antychryst przewrotny i żądny władzy, najpierw konsulem, a później cesarzem Francuzów się ogłosi! Zwycięstwa jego amii u jego stóp stary świat powali”. I naprawdę Napoleon najpierw piastował urząd konsula, a potem został cesarzem. W czasie jego rządów „drży” przed nim cały szereg państw włącznie z Włochami, Hiszpanią i Anglią. Przywódca miał również wiele kochanek, jednak najbliższa jego sercu była Józefina, którą wielu nazywało „obcą”. Dorastała na trzcinowych plantacjach w pobliżu Paryża i uczęszczała do szkół dla dziewcząt z dobrych domów. Korsykanin zamierzał mieć „u swych stóp stary świat”, a zatem Europę, bo tak ją nazywano w okresie odkryć Nowego Świata – Ameryki. „W dziele Nostradamusa znajdziemy wzmianki o Napoleonie również w innych miejscach. To jest po prostu niewytłumaczalne”, dodaje szkocki pisarz Richard Gordon.

4. Czy kościół katolicki spodziewał się burzliwych losów?

Proroctwo: Gdzie będziesz już zarządzał lat siedemnaście, wybiorą nowego, ale ustanowią kadencję do lat pięciu. Ponad 90 będzie miał stary Pasterz nim zostanie wybrany NOWY, lecz Rzymianin Piotr nie przypadnie do gustu mieszczanom!

Potencjalne historyczne wydarzenie: losy kościoła i Włoch w latach 1922-1945

Znalezione obrazy dla zapytania Pius XI

W kaplicy Sykstyńskiej w Watykanie panują burzliwe nastroje. Zgromadzeni kardynałowie mają tutaj w lutym 1922 roku wybrać nowego papieża. Ponieważ przeciwko sobie stoi kilku zrównoważonych kandydatów, cały czas nie mogą dojść do porozumienia. Dopiero po pięciu dniach nad kaplicą zaczął unosić się biały dym a miliony ludzi z całego świata w końcu mogą zacząć świętować. Na nowego papieża został właśnie wybrany Ambrogio Damiano Achille Ratti, który przyjął imię Pius XI. Okres jego panowania trwa dokładnie „siedemnaście” lat i kończy się w 1939 roku. „Pięć” kolejnych lat po tym roku zabrała druga wolna światowa, która na zawsze zmieni świat. Według wielu badaczy oznacza to, że właśnie wypełniło się kolejne proroctwo Nostradamusa!

„Od końca życia sławnego wróżbity faktycznie nie znajdziemy innego papieża, który panował 17 lat. Trzymał papieski tron w latacg 1922-1939, 5 wojennych lat, które nastały po okresie jego panowania, oznaczały dla Europy wstrząs”, wyjaśnia współczesny włoski badacz David Ovason. Ponadto w 1922 roku premierem Włoch został Benito Mussolini, który zbudował ze swojej ojczyzny nieograniczoną faszystowską dyktaturę. W 1939 roku podpisał tzw. pakt stalowy, którym definitywnie zobowiązał się do wspierania nazistowskich Niemiec pod przewodnictwem Adolfa Hitlera. Jednak to mu się nie opłaciło, ponieważ druga wojna światowa zakończyła się jednoznaczną wygraną sojuszników. Według interpretacji proroctwa Nostradamusa papież „zarządzał lat siedemnaście” i przez ten sam czas rządził we Włoszech „nowy” – Mussolini, który swój kraj (włącznie z Rzymem) poprzez odpisanie paktu doprowadził na skraj zagłady. Zdecydowanie więc „nie przypadł do gustu”! Skąd Nostradamus mógł to wszystko wiedzieć w połowie XVI wieku?

5. Czy faktycznie znał przyczynę śmierci księżnej Diany?

Znalezione obrazy dla zapytania śmierć ksieznej diany

Proroctwo: Ta która została odrzucona, powróci do władzy, jej wrogowie znajdą się pomiędzy spiskowcami, z większą chwałą niż przedtem będzie panować, z trzema i siedemdziesięcioma śmierć jest pewna.

Potencjalne historyczne wydarzenie: śmierć księżnej Diany w 1997 roku

Wzdłuż paryskiej rzeki Sekwany późną nocą przejeżdża rozpędzony czarny mercedes. Jego czteroosobową załogę tworzy księżna Diana, jej kochanek Dodi Al-Fayed, osobisty ochroniarz Trevor Rees-Jones oraz kierowca. „Za chwilę się ich pozbędę”, zapewnia wszystkich kierujący mercedesem, Henri Paul. Na ogonie od dłuższego czasu siedzą im paparazzi. Potem mercedes wjechał do tunelu w pobliżu mostu Pont de l’Alma, za chwilę później uderzył w jedną z bezowocnych kolumn! Tragiczna śmierć brytyjskiej księżnej w 1997 roku wstrząsnęła światem. Pomimo tego, że rok wcześniej Diana rozwiodła się z następcą tronu Karolem, a zatem „została odrzucona”, cały czas jest członkinią rodziny królewskiej i matką książąt Williama i Harry’ego. Dlaczego musiała umrzeć? Czy naprawdę chodziło tylko o wypadek samochodowy? Niebywale zaskakującą odpowiedź prezentuje Nostradamus!

Mówi się także, że przepowiadano udział w wypadku syna kogoś, działającego w imię proroka. Słowna sławnego proroka o dniach ostatniego spoczynku Diany na pierwszy rzut oka jednoznacznie wiążą się ze śmiercią księżnej z Walii. Ponadto wszystko wskazuje na fakt, że imię ojca jej kochanka to Mohamed Al-Fayed i tutaj chodzi o syna człowieka o imieniu proroka. Także prawdą jest, że śmierć Diany wywołała najgłębszy smutek również w odległych krajach. Proroctwo mówi także o ochronie narodu przed upadkiem. O co może chodzić? Kochanek Diany wstąpił do islamu i z niektórych informacji wynikało, że spodziewał się z nią potomka. „Dianę mogły więc zabić brytyjskie służby informacyjne na rozkaz rodziny królewskiej. Za wszystkim mogły stać próby zapobieżenia, aby Dodi Al.-Fayed stał się ojczymem przyszłego króla Anglii”, mówi brytyjski ekspert od teorii konspiracyjnych, Jamie King. Spekuluje się, że tajni agenci oślepili kierowcę księżnej specjalną bronią laserową tak, aby spowodować wypadek. Czy Nostradamus wiedział o tym fakcie?

Źródło: Jan Chałupa, Enigma Luty-Marzec 2015, Źródła zdjęć [1] [2] [3] [4] [5] [6]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *