Prawdziwe horrory

Znalezione obrazy dla zapytania teksańska maskara piła mechaniczną

Jeśli boicie się horrorów i powtarzacie sobie, że na szczęście w rzeczywistości nic takiego nie może się stać, to lepiej nie czytajcie tego tekstu. Wiele budzących grozę filmowych historii, które wydają się nieprawdopodobne, ma swoje korzenie w autentycznych wydarzeniach, a scenarzyści nie musieli do nich zbyt wiele dopisywać. Oto historie, które wydarzyły się naprawdę.

Ilu ludzi zginęło w paszczy drapieżnych gadów?

Film: Zjedzeni żywcem, USA 1977
Autentyczne zdarzenie: Lata 30., USA

Podobny obraz

Wyobraźcie sobie, że po długiej podróż przez równiny Teksasu zatrzymujecie się w niedrogim, ale wygodnym hoteliku niedaleko autostrady. Hotel ma pewną atrakcję, która przyciąga turystów. To coś w rodzaju prywatnego ZOO, a dokładniej wielki basen z aligatorami. Właściciel hotelu jest uprzejmy, choć nieco dziwaczny. Dla zabawienia gości karmi aligatory żywymi kotami i psami. Ale czy tylko nimi? Jeśli właściciel nazywa się Joe Ball, radzimy szybko się pakować i wyjeżdżać. Człowiek ten znany jest też bowiem jako Rzeźnik z Elmendorf lub Aligator, a legendy, które o nim krążą, są naprawdę przerażające.

Policjanci trafili do hotelu Balla w Elmendorf w Teksasie w poszukiwaniu dwóch kobiet, które zaginęły w 1938 roku. Kiedy zaczęli przesłuchiwać Joego, mężczyzna wyjął dłoń i strzelił sobie w serce. Prawdę wyjawił śledczym pracownik hotelu, Clifford Wheeler, który pokazał im też ciała zamordowanych kobiet. Wheeler opowiadał, że Ball zamordował w sumie 20 kobiet i aby ukryć ślady tych zbrodni, nakarmił ciałami swoje aligatory. Niektóre kobiety miały jeszcze żyć, gdy rozrywały je zębiska gadów… Detektywom nie udało się jednak znaleźć na to dowodów.

Pierwowzór szaleńca z piłą mechaniczną

Film: Teksańska masakra piłą mechaniczną, USA 1974
Autentyczne zdarzenie: 1954-1957, USA

Podobny obraz

Grupa przyjaciół trafia na odizolowaną od świata farmę, gdzie żyje rodzina psychopatycznych morderców i kanibali. Jeśli myślicie, że nic takiego nie może się zdarzyć, to jesteście w błędzie. Edward (Ed) Gein był autentyczną postacią, a jego historia mrozi krew w żyłach. Dorastał w domu ojca alkoholika i fanatycznie religijnej matki, która powtarzała Edowi i jego bratu, że wiat jest grzeszny, a dziewczęta są narzędziem zła. Nie wiadomo, czy właśnie z tego powodu Edward Gein zmienił się w potwora.

Znalezione obrazy dla zapytania ed gein

Ed był uzależniony od swojej matki, robił zawsze to, co mu nakazała. Kiedy kobieta zmarła, jego świat się skończył. Wtedy też zdecydował, że zostanie kobietą, a właściwie swoją matką. Ówczesna medycyna jednak tego nie umożliwiała, zatem Ed wziął sprawy w swoje ręce. W ciągu kilki lat wyjął z grobów dziesięć ciał kobiet, które następnie obdzierał ze skóry i szył z niej przebrania. Kiedy to przestało mu wystarczać, w niedalekim miasteczku zamordował dwie kobiety, które również przywiózł do swojej posiadłości. Kiedy policjanci trafili na jego trop o ostatecznie wyważyli drzwi jego domu, zobaczyli przed sobą prawdziwy horror – kawałki pociętych ciał, wnętrzności, a obok portfelik i abażur wykonane z ludzkiej skóry. Gein został skazany na dożywotnie więzienie, ale ponieważ był niepoczytalny, umieszczono go w szpitalu dla psychicznie chorych, gdzie zmarł w 1984 roku.

Studentka opętana przez diabła przeraziła Niemcy

Film: Egzorcyzmy Emily Rose, USA, 2005
Autentyczne zdarzenie: lata 70, Niemcy

Znalezione obrazy dla zapytania egzorcyzmy emily rose

Miała zaledwie 16 lat, kiedy doznała pierwszego ataku, po raz pierwszy straciła świadomość, a następnej nocy podczas nieopanowanych drgawek przegryzła sobie język. Lekarze nie potrafili pomóc niemieckiej studentce Anneliese Michel. Żadna diagnoza nie pasowała do symptomów jej choroby. Ataki tymczasem się powtarzały, wkrótce dołączyły do nich dziwne wizje i odczucia zmysłowe. Anneliese twierdziła, że widzi „śmiejącą się paszczę diabła” i czuje odpychający odór, którego nikt inny nie czuł. Lekarze twierdzili, że to rodzaj epilepsji, i przepisywali jej kolejne leki.

Znalezione obrazy dla zapytania anneliese michelZdesperowana Anneliese, która popadała w coraz większa depresję i apatię, szukała pomocy w życiu duchowym. Podczas pielgrzymki do włoskiego San Domingo nie była jednak rzekomo w stanie patrzeć na obraz Chrystusa ani wejść do kościoła. Wtedy jej rodzice zwrócili się o pomoc do przedstawicieli Kościoła. W 1975 roku dziewczynę odwiedziło dwóch egzorcystów. Wkrótce przystąpili do pracy nad „wyganianiem złego”. W ciągu roku Anneliese przeszła ponad 70 seansów egzorcyzmów, podczas których wyła, kopała wszystkich wokół, a jej ciałem rzucało, aż wybiła sobie zęby. Słowem, egzorcyzmy nic nie dały, doprowadziły za to do śmierci dziewczyny. Lekarze orzekli, że przyczyną było wygłodzenie i odwodnienie, a sąd obarczył za to winą rodziców i dwóch egzorcystów.

W prawdziwej historii demon nie został pokonany

Film: Obecność, USA, 2013
Autentyczne zdarzenie: 1971, USA

Znalezione obrazy dla zapytania obecność film

Brzmi to jak żart, kiedy agent, za pośrednictwem którego właśnie kupiliśmy dwustuletni dom, powie na koniec transakcji: „Na noc lepiej zostawcie światła włączone”. W przypadku rodziny Perron, która w 1970 roku przeprowadziła się do posiadłości Harrisville, żart ten okazał się mało śmieszny. Majątek, wybudowany w 1736 roku, miał dość ponurą historię, pełną zagadkowych śmierci i samobójstw. Jedną z poprzednich mieszkanek domu była Bathsheba Sherman z domu Thayer, słynna miejscowa czarownica. Chociaż kobieta zmarła w 1885 roku, wieszając się na drzewie za stodołą, Perronowie przysięgali, że to właśnie ona była źródłem trwającego 10 lat terroru nadprzyrodzonych zjawisk.

Duch czarownicy chciał podobno wyrzucić z domu żonę Rogera Perrona, Carolyn. Zdarzało się, że w jej kierunku rzucano sprzętami domowymi, wygrażał jej zagadkowy głos, kilkakrotnie na jej ciele bez żadnej przyczyny pojawiały się rany. Różne przedmioty w domu poruszały się same, a ostatecznie wyglądało na to, że Carolyn została opętana przez złego ducha czarownicy. Wtedy rodzina wezwała na pomoc dwoje detektywów, tropicieli zjawisk paranormalnych, Lorraine Warren i jej męża Eda. Inaczej niż w filmie, w rzeczywistości nie udało się pokonać złego ducha. Perronom, którzy z powodów finansowych przez długi czas nie mogli się przeprowadzić, udało się uciec dopiero w 1980 roku. Do dziś nie chcą mówić o niektórych rzeczach, które działy się w domu w Harrisville.

Źródło: Świat na dłoni, Źródła zdjęć: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *