Ukochana króla rock and rolla

Podobny obraz

Pobrali się po ośmiu latach znajomości. Ich małżeństwo trwało o dwa lata krócej. Legenda o ich związku żyje do dziś. Priscilla i Elvis Presley.

Poznał ją w niemieckim Wiesbaden, gdy miała ledwie 14 lat. Jej ojciec, pilot wojskowy, stacjonował tam w amerykańskiej bazie. W tym czasie Elvis Presley, starszy od niej o 11 lat, był już uznaną gwiazdą rock and rolla. W Niemczech odbywał służbę wojskową.

Po spotkaniu z idolem Priscilla Ann Bealieu długo nie mogła dojść do siebie. Oszołomiona uczennica z trudem wróciła do odrabiania lekcji. Elvis też zapamiętał to pierwsze spotkanie.

„Ma cudowne błękitne oczy i jest prześliczną brunetką. W Niemczech spotykałem się z wieloma dziewczętami, jednak ona przewyższa je wszystkie” – opowiadał.

Była zaskoczona, kiedy zaproponował kolejne spotkania. Ale jednak nie dowierzała, gdy po zakończeniu służby wojskowej w marcu 1960 roku zapewniał, że nigdy o niej nie zapomni. Początkowo wyglądało na to, że dziewczyna miała rację.

W USA Elvis powrócił bowiem do poznanej wcześniej piosenkarki Anity Wood. Jednocześnie spotykał się z 14-letnią córką pewnego restauratora z Los Angeles.
Ale niespodziewanie w 1962 roku… zaprosił 17-letnią Priscillę na wakacje. Po negocjacjach z jej rodzicami zgodził się na ich warunki. Córka miała regularnie do nich dzwonić i nie mogła zamieszkać w domu Elvisa.

Wakacje były na tyle udane, że po kilku miesiącach wróciła do gwiazdora, tym razem na stałe. Zamieszkała w jego rezydencji Graceland. Ojciec Presleya zobowiązał się wobec jej rodziców, że będzie się nią opiekował.

Król rocka and rolla był w siódmym niebie. Miał Priscillę na co dzień. Kupował jej drogie prezenty, razem jeździli na imprezy do znajomych.

Po czterech latach słodkiego życia Elvis oświadczył się jej. „Wręczył pierścionek z trzykaratowym diamentem i po prostu zapytał, czy za niego wyjdę” – wspominała Priscilla.

Podobny obraz

Ich ślub był wydarzeniem nie tylko w USA. 1 maja 1967 roku 32-letni Elvis Aaron i 21-letnia Priscilla Anna pobrali się w hotelu Aladin w Las Vegas. Przyjęcie nie było zbyt wystawne, największą ekstrawagancję stanowił sześciopiętrowy tort, który podobno kosztował tyle, co dobry samochód. Pierwszy taniec nowożeńcy zatańczyli do przeboju Elvisa „Love Me Tender”.

Dziewięć miesięcy po ślubie przyszła na świat ich córka, Marie Lisa (Priscilla utrzymywała, że w dniu ślubu z Elvisem była dziewicą).

Elvis przerzucił swoje uczucia na córkę. Rozpieszczał ją prezentami, potrafił zabrać na wycieczkę prywatnym samolotem, tylko po to, żeby mogła zobaczyć śnieg…

Znalezione obrazy dla zapytania elvis and priscilla presley

Poza tym śpiewał, grał w filmach…

Zaniedbywana Priscilla zaczęła uczęszczać na lekcje karate. Niedługo po rozpoczęciu kursu nawiązała romans z instruktorem. To był początek końca małżeństwa Presleyów.

Zresztą on nie pozostawał dłużny. Spotykał się z młodymi kobietami, miewał niemalże oficjalne romanse.

Rozwiedli się 9 października 1973 roku po sześciu latach małżeństwa. Priscilla Presley kazała sobie słono zapłacić za życie z królem rock and rolla. Wywalczyła od niego 7 milionów dolarów, do tego dostała m.in. dwa samochody i pół domu.

Po rozwodzie Presley nie zapomniał o córce. Ale niestety często zabierał ją, choć była nieletnia, na alkoholowe imprezy.

Imprezowy styl życia, zażywanie narkotyków wyniszczyły organizm gwiazdora. Roztył się, cierpiał na nadciśnienie, miał wyniszczoną wątrobę. Był cieniem samego siebie. Zmarł 16 sierpnia 1977 roku w wieku 42 lat. Przyczyna: zatrzymanie akcji serca.

Dwa dni później odbył się pogrzeb. Trasę konduktu na cmentarz Forest Hill okupowali fani. Ich liczbę oszacowano na 80 tysięcy.

Znalezione obrazy dla zapytania elvis funeral photos

Historia Elvisa nie zakończyła się wraz z jego śmiercią. Pojawiły się plotki, że tylko ją upozorował. Wielu fanów wierzy do dziś, że idol żyje.

Priscilla Presley nigdy powtórnie nie wyszła za mąż, choć była związana z innymi mężczyznami.

W jednym z wywiadów przyznała:
„Nie sądzę, bym pokochała jeszcze kogoś, kogo pokocham tak mocno, jak Elvisa. Porównywanie kogokolwiek do niego jest bezcelowe. Byłam z różnymi mężczyznami, na niektórych mi zależało, ale Elvis zawsze pozostanie moją pierwszą miłością. I ostatnią”.

Znalezione obrazy dla zapytania priscilla presley 2018

Źródło: Relaks, Źródła zdjęć: [1] [2] [3] [4] [5] [6]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *