Całe życie coś ukrywał

Znalezione obrazy dla zapytania george michael

Od dziecka marzył o wielkiej scenie i sławie. Tym pragnieniem dzielił się z ojcem. Ale wtedy słyszał: „Nie masz, synu, talentu!”. Ojciec George’a Michaela, Kyriacos Panayiotou, Grek urodzony na Cyprze, mylił się! Jego syn miał 18 lat, kiedy z przyjacielem Andrew Ridgeleyem, jak on synem imigranta (dla odmiany z Kairu), utworzyli zespół Wham! i w błyskawicznym tempie wdarli się na sam szczyt brytyjskiej sceny muzycznej.

Byli pierwszym od czasu Beatlesów zespołem, którego kolejne single trafiały na czołówki list przebojów w USA i w Wielkiej Brytanii. Obok Duran Duran stworzyli modę na boysbandy. Doprowadzali do histerii graniczącej z szaleństwem dziewczyny na całym świecie. Gdziekolwiek się pojawiali, zamierał ruch w mieście. Tylko, o dziwo, George Michael nie czuł się szczęśliwy. Miał 23 lata, kiedy postanowił odejść z Wham! Czy myślał wtedy o tym, co czuje Ridgeley? Niespecjalnie. Był pewny, że da sobie radę. Martwił się o siebie. Miał nadzieję, że w karierze solowej odnajdzie utracony sens życia. Przypomnijmy – miał wtedy 23 lata!

Jak wspomnieliśmy, urodził się w rodzinie imigranta. Kyriacos Panayiotou pojawił się w Londynie w 1953 roku, kiedy koronowano Elżbietę II. Był pragmatyczny, natychmiast zmienił imię na Jack, nazwisko na Panos. Zatrudnił się jako kelner i harował na zmiany, by utrzymać siebie i pomóc rodzinie, która została na Cyprze. W 1957 roku poznał Lesley Angold Harrison (jej przodkowie uciekli z Paryża w czasie rewolucji francuskiej). Wspólne życie zaczęli w klitce nad pralnią. W 1959 roku urodziła się pierwsza córka Yioda, 2 lata później Melanie, a w 1963 roku wymarzony syn Georgios Kyriacos, którego cały świat poznał pod nazwiskiem George Michael.

George urodził się 25 czerwca. Radość przyćmiła tragedia, tego dnia samobójstwo popełnił brat matki. Znaleziono go z głową w piekarniku gazowym. Krążyły plotki, że był homoseksualistą. „Nie wiedziałem, że mama miała brata. Dowiedziałem się o tym, kiedy miałem 17 lat” – mówił piosenkarz. Ukryto również przed nim informację o samobójstwie ojca matki. Odebrał sobie życie w identyczny sposób. George opisał te wydarzenia w piosence „My Mother Had a Brother” (album „Patience”).

Piosenkarz miał poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji, ale brakowało mu radosnej atmosfery w domu. Nigdy go nie chwalono. Ale nie stosowano też przemocy. Wspominał, że ojciec uderzył go dwa razy, słusznie. George nie miał jeszcze 7 lat, gdy zaczął grać na skrzypcach (uczył się 6 lat). Na 7. urodziny dostał magnetofon. I zaczęło się szaleństwo. Całymi dniami nagrywał siebie, rodzinę, kolegów.

Pewnego dnia w garażu znalazł stary adapter i wygrzebał płyty The Supremes i Toma Jonesa. Ta kombinacja naznaczyła całą jego twórczość. Po powrocie ze szkoły gnał do sypialni, by nagrywać swoje kompozycje. Matka podzielała jego pasję. Kupowała mu płyty i zachęcała do wszechstronnego rozwoju. Pozwalała mu późno chodzić spać, kiedy nadawano talk show Parkinsona. Wiele lat później jej syn będzie rozmówcą gospodarza programu Michaela Parkinsona.

Jako dzieciak George uwielbiał Eltona Johna. Miał 11 lat, gdy w 1974 roku oglądał go po raz pierwszy na żywo. A 12 lat później, w 1986 roku podczas koncertu pożegnalnego Wham!, Elton jako klaun Ronald McDonald śpiewał z nim „Candle in the Wind”. Nie mógł przewidzieć, jak piosenka połączy się kiedyś z późniejszą przyjaciółką Michaela, księżną Dianą.

George Michael nigdy nie chciał pieniędzy i sławy (osiągnął wszystko). Chciał tylko być szczęśliwy. Tak się nie stało. Długo ukrywał fakt, że jest homoseksualistą. Nie powinno to dziwić, zważywszy na fakt, że z powodu wstydu i strachu samobójstwo popełnił jego wujek. Ale też dlatego, że przyznanie się do orientacji zazwyczaj przekreślało karierę. Wrażliwy, delikatny, pełen kompleksów zmagał się z depresją. Ukojenia szukał w narkotykach i alkoholu. Wykończył go proces sądowy o „wolność artystyczną” z wytwórnią Sony. Ciągnęły się za nim skandale obyczajowe, w 1998 roku został aresztowany w Los Angeles za uprawianie seksu w toalecie w Will Rogesr Memorial Park w Beverly Hills. Dopiero wtedy w programie CNN przyznał się, że jest gejem. Napisał piosenkę komentarz „Outside” i „A Moment with You” dedykowaną policjantowi, który go aresztował.

W 1991 roku w Brazylii poznał projektanta odzieży Anselma Feleppę. Był szczęśliwy, aż do dnia, gdy partner powiedział mu, że jest nosicielem wirusa HIV. Feleppa zmarł 26 marca 1993 roku. George nie pojawił się na pogrzebie. Grób odwiedził później z matką Anselma. Mówi o tym piosenka „You Have Been Loved”. W 1996 roku na raka zmarła jego matka. Był z nią bardzo związany, nie mógł pogodzić się z jej śmiercią. W tym trudnym okresie pomógł mu jego partner Kenny Goss. W 2010 roku media obiegła informacja, że planują wziąć ślub. Ale rozstali się rok później.

Kolejnym partnerem George’a Michaela był aktor porno Fadi Fawaz. To był burzliwy związek. W listopadzie 2016 r. „The Sun” doniósł, że Michael ponownie zbliżył się z Gossem. Ale święta miał spędzić z Fawazem. W dzień Bożego Narodzenia Fadi przyjechał, ponieważ planowali razem zjeść świąteczne śniadanie. Otworzył drzwi, poszedł do sypialni, ale nie mógł dobudzić przyjaciela. Zadzwonił po pogotowie. Ambulans zjawił się o 13.42. Wkrótce potem przybyła policja… W tym czasie wszystkie radiostacje grały przebój „Last Christmas”.

Ponad 2 miesiące okoliczności śmierci artysty okryte były tajemnicą. W końcu podano, że zmarł na przewlekłą chorobę serca. Został pochowany 23 marca 2017 r. na londyńskim cmentarzu Highgate.

Źródło: Życie na gorąco, AD, Źródło zdjęcia: [1

Jedna myśl nt. „Całe życie coś ukrywał

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *